10 ROŚLIN DLA TWOJEGO WNĘTRZA

Nasze płuca filtrują 11 000 litrów powietrza dziennie. Warto trochę im pomóc i zadbać o jego jakość w naszym otoczeniu. A jak najlepiej to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta- otoczyć się naturalnymi filtrami powietrza.

Od dawna już wiadomo, że rośliny są naszymi sprzymierzeńcami w oczyszczaniu powietrza, przeprowadzono na ten temat szereg badań.

Rośliny antysmogowe maja szereg korzystnych działań: poprawiają jakość powietrza i niwelują takie dolegliwości jak bóle i zawroty głowy czy podrażnienie błon śluzowych,  oczyszczą pomieszczenia z niebezpiecznych toksyn, a także dostarczą niezbędny Twoim płucom tlen.

Umieść rośliny w miejscach, gdzie śpisz, pracujesz, spędzasz czas wolny a zyskasz nie tylko zdrowie, ale też piękne dekoracje do swojego wnętrza.

 

Rośliny do każdego wnętrza:

 

1.           Skrzydłokwiat 'Sensation' ( Spathiphyllum 'Sensation' )

Posiada duże skórzaste liście o ciemnozielonym kolorze. Może urosnąć naprawdę duży. Jest łatwy w uprawie, lubi stanowiska zacienione i podlewanie.

 8png

2.   Zamiokulkas

Bardzo lubiana roślina posiadająca mięsiste łodygi, wyrastające z podziemnych kłączy z grubymi, błyszczącymi ciemnozielonymi liśćmi. Lubi cieniste otoczenie i oszczędne podlewanie.

 9png

 

3.   Fikus 'Abidjan'

Roślina popularna w Stanach w latach 70-tych znowu wraca do wnętrz. Posiada duże liście w różnych odcieniach zieleni i burgunda. Lubi umiarkowane nasłonecznienie i podlewanie.

 3png

 

4.   Sansewieria 'Laurentii'

Tę roślinę zna chyba każdy. Ma chcrakterystyczne wielkie, podłużne „wijące się” liście. Bardzo intensywnie oczyszcza powietrze. Lubi stanowiska cieniste i oszczędne podlewanie.

 7png

 

5.   Dracena

Bardzo popularna niewymagająca roślina idealna zarówno do domu jak i biura. Dostępnych jest wiele odmian od złocistych do różowawych. Bardzo intensywnie oczyszcza powietrze. Lubi stanowiska cieniste i umiarkowane podlewanie.

 2png

 

6.   Aglaonema 'Stripes'

Duża roślina o liściach poprzecinanych regularnymi srebrzystymi pasami. Jedna z większych odmian, dorastająca nawet do 80 cm, idealna do dużych przestrzeni. Bardzo intensywnie oczyszcza powietrze. Lubi stanowiska umiarkowanie słoneczne i obfite podlewanie.

10png

 

7.   Palma Areka

Jedna z najpiękniejszych palm, idealna zarówno do domu jak i biura. Posiada duże pierzaste jasnozielone liście. Bardzo intensywnie oczyszcza powietrze. Lubi stanowiska umiarkowanie słoneczne i umiarkowane podlewanie.

 6png

 

8.   Filodendron pnący

Jest bardzo łatwy w uprawie, dość szybko rośnie. Bardzo ładnie wspina się po pniu. Lubi stanowiska raczej cieniste i umiarkowane podlewanie.

 4png

 

9.   Monstera 'Monkey Mask'

Niezaprzeczalna królowa ostatnich czasów. Jej dekoracyjne duże i dziurawe liście stały się ostatnio ikona designu. Dobrze oczyszcza powietrze, lubi umiarkowane nasłonecznienie i podlewanie.

 5png


 

10.               Maranta

Posiada bardzo dekoracyjne liście z ciekawym bordowym wzorem. Potrafi otwierać liście na słońcu i zwijać je w nocy. Dobrze oczyszcza powietrze, lubi miejsca cieniste i umiarkowane podlewanie.

 1png

Nie czekaj, zaproś rośliny do swojego domu już dziś !!!Źródła zdjęć: https://www.animauxspeciaux.com/en/maranta-fascinator.html, https://hortology.co.uk/products/monstera-adansonii-philodendron-monkey-mask-moss-pole, https://kwiatydonice.pl/filodendron-scandens-100-cm-p-33146.html, https://www.obi.pl/rosliny-duze/areka-areca-lutescens-/p/4373064, https://www.plantsguru.com/aglaonema-silver-queen, https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-zielone/dracena-obrzezona-75-cm,p404317,l3369.html, https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/kaktusy-i-sukulenty/sansewieria-gwinejska-mix-70-cm,p163894,l3370.html, https://www.obi.pl/pokojowe-drzewko-figowe-fikus-/figowiec-sprezysty-ficus-elastica-abidjan-wys-40-cm-don-14-cm/p/6591671, https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-zielone/zamiokulkas-zamiolistny-55-cm,p404311,l3369.html, https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-kwitnace/skrzydlokwiat-75-cm,p404277,l3368.html