GNIAZDA ELEKTRYCZNE W KUCHNI – ROZWIĄZANIA

Coraz więcej na rynku jest sprzętów pomagających nam przy pracy w kuchni. Dlatego zawczasu powinniśmy przemyśleć dostęp do gniazd elektrycznych. Standardowo możemy wykonać takie gniazdo wtykowe na ścianie.

2jpg

Jednak kładąc bardzo drogą płytkę, często nie chcemy niszczyć wizerunku naszej kuchni. W pomocy z tym problemem przychodzą nam firmy oferujące różne typy gniazd nie tylko montowanych w ścianach.

4jpg

Nowością są gniazda wpuszczane w blaty kuchenne. Możemy przekręcając obudowę zasłonić dostęp i zabezpieczyć je.

3jpg

Kolejną opcją są gniazda wysuwane z blatu. Dotykając je uruchamiamy sprężynę, która wysuwa gniazdo. Opcje droższe mogą mieć automatyczne wysuwanie na pilota lub poprzez aplikację w telefonie.

5jpg

Gniazda mogą być z klapkami bądź bez. Kształt i rozmiar zależy od tego ile chcemy gniazdek oraz czy mają być dodatkowe elementy jak np. podpięcie się przez usb.

7jpg

Gniazdo nablatowe prostokątne, działające na zasadzie okrągłego opisanego wcześniej, też jest bardzo estetyczne. Niektóre opcje zakładają zamknięcie takiego gniazdka wraz z kablem i wtedy mamy na końcu specjalne szczotki, które zabezpieczają przed kurzeniem się, wpadaniem okruszków. Przez co nie musimy ciągle odłączać sprzętów.  

8jpg

Możemy tez dodać listwę kątową. Jest ona na tyle przemyślana, że można ją montować pionowo, poziomo na blacie jak też pod szafkami przy samej ścianie. Ilość gniazdek jest różna i możemy wybrać taką, która jest odpowiedniej wysokości do naszych szafek stojących i wiszących, bądź zamontować np. tylko z 3 wejściami przez co jest mniejsza i mniej widoczna.

9jpg

Nowością może być też takie rozwiązanie. 

10jpg

Gniazda umieszcza się we froncie szafki ( jest to imitacja szuflady nie do użytku) jedna wszystkie fronty pod nimi są w pełni do użytku. Należy jednak pamiętać przy tej opcji, że blat powinien być mocniej wysunięty, abyśmy nie zawadzali o wtyczkę.

***

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony firmy BACHMANN (kompletne zestawy gniazd), która oferuje takie rozwiązania.

ABK