Najmodniejsze kolory ścian na wiosnę 2021

Jak co roku trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie...

Kolory ścian w domu mają duże znaczenie, nadają charakteru pomieszczeniu. 

Ostatni rok pokazał nam, że nasze mieszkanie nie jest tylko miejscem odpoczynku, ale także miejscem nauki, pracy oraz schronieniem. Kolory mają wpływ na nasze pobudzenie, samopoczucie, nastrój.

Dziś kilka kolorów na wiosnę 2021

 

Pistacjowa zieleń

Jasna zieleń idealnie pasuje do białych, szarych oraz czarnych mebli. Jest idealnym tłem, aby uwypuklić charakter mebla.  Jako barwa natury, zieleń uspokaja i sprawia, że w jej otoczeniu czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może sprawdzić się w każdym pomieszczeniu w domu np w łazience, sypialni, kuchni, idealnie nadaje się do miejsc relaksu.

 2jpg

Błękit

Należy on do palety kolorów Ziemi. Powiększa pomieszczenie, dodaje mu świeżości, a do tego jest bardzo uniwersalny. Idealnie pasuje do białych elementów. Kolor ten uśmierza ból i pozwala się wyciszyć. Bardzo pozytywnie wpływa na nastrój i sprzyja podejmowaniu decyzji. Idealnie sprawdza się w salonach, sypialniach, miejscach do pracy oraz pokojach dziecięcych.

 1jpg

Brąz

Brąz dodaje pomieszczeniu elegancji, co cieszy się coraz większą popularnością. Kolor ten jest bardzo uniwersalny, posiada wiele odcieni, więc mamy duży wybór. Mimo wszystko najlepiej pomalować nim wybraną ścianę, aby wnętrze nie zaciemniło i nie zmniejszyło się.
Kolor brązowy dodaje poczucia bezpieczeństwa i pewności. Jest doskonałym neutralnym tłem dla innych kolorów natury.

 3jpg

Biel

Kolor biały jest bardzo naturalny. Pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Jeżeli chcemy uzyskać efekt monochromatycznego minimalizmu - ten kolor będzie strzałem w 10. Jednak musimy uważać na różne odcienie bieli i odpowiednio je łączyć tak by nie  uzyskać wrażenia braku przytulności czy chłodu.  Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.


4jpg