Szkoła w domu- jak sobie z tym poradzić

Nikt chyba nie spodziewał się, że lekcje szkolne w domu staną się naszą codziennością. Jeszcze kiedy do tego dochodzi praca zdalna, możemy mieć problem z nasza wspólną przestrzenią.
Większość rodziców boi się dodatkowych wydatków, jednak nie musi to wymagać od nas wielkich kosztów, czasem wystarczy po prostu przestawić trochę rzeczy.
Jak przygotować pokój do nowej rzeczywistości, tak aby nikt nikomu nie przeszkadzał?

b2jpg

Szkoła, nauka, zabawa w jednym tym samym miejscu jest teraz prawdziwym wyzwaniem dla uczniów  jak i dla rodziców.
Zacznijmy od jednego z ważniejszych miejsc potrzebnych do nauki – biurko.
Biurko powinno być tam, gdzie mamy najwięcej światła, dobrze jest postawić je niedaleko  okna, ale nie bezpośrednio przy nim bo takie rozwiązanie męczy wzrok oraz nie tyłem do drzwi, bo to może zaburzać koncentrację naszej pociechy.
W przypadku dzieci uczących się jeszcze w podstawówce biurko „rosnące z dzieckiem” jest świetnym rozwiązaniem, dzięki temu dziecko będzie mogło z niego dłużej korzystać. Biurko będzie właściwej wysokości, jeżeli kąt między ramieniem, a przedramieniem dziecka siedzącego przy biurku będzie prosty.

b3jpg

Następnym ważnym meblem w pokoju jest krzesło, z uwagi na to, ze dziecko jednak korzysta z niego często i ma to bardzo duży wpływ na kręgosłup , warto zainwestować w ergonomiczny fotel, taki który nie powinien być za wysoki tak aby uczeń mógł oprzeć nogi na podłodze.

Tak jak w szkole, w domu tez powinny być przerwy od nauki, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby nasze dzieci miały przestrzeń w której po prostu mogą się zrelaksować, można postawić jakiś wygodny fotel, puf albo kanapę, przez to nasze dziecko będzie bardziej efektywne i pokój nie będzie tylko mu się kojarzył z obowiązkiem.

Co jest jeszcze ważne?

Lekcje online wymagają włączenia kamerki, dlatego musi pamiętać aby otoczenie było schludne.
Dziecko posiada dużo książek, zabawek- świetnym pomysłem są skrzynie, które idealnie dopasują się do pokoju naszej pociechy.
Pamiętaj, organizując pokój do nauki postaw także na swoją kreatywność. Prostota i minimalizm nie oznacza nudy.


NK